Yatırım için altın alacaklar nasıl tercih yapmalılar?

Yatırım yapmak için hangi altın alınır, hangi altın türü satarken zarar ettirmez? Bu makalemizde altına yatırım yapmak isteyen ziyaretçilerimize ve yatırım amaçlı altın almak isteyenler için önemli tavsiyelerde bulunacağız.

Altın yatırımı yapmadan önce dikkat etmeniz gereken durumlar bulunmaktadır. İşçiliğe ve kulba para vermek yatırım için doğru olmaz.

Külçe altın, Cumhuriyet altını, yarım ya da çeyrek altın alabilir, bunları yatırım aracı olarak kullanabilirsiniz.

Sadece takı amaçlı, ince işçilikli, büyük kulpları olan altınlara yönelmek çok mantıksız olur.

İşçilik, alım-satım farkı, kulp vs. değerleri düşülünce altınınızı satarken çok büyük zarar edebilirsiniz.

Günümüzde altını seven de sevmeyen de, kullanan da kullanmayan da artık altına yatırım yapmaktadır. Yatırım için altın almayı düşünenler has altın alabilirler.

Yatırım amaçlı altın bilezik seçimi ve dikkat edilmesi gerekenler

Altına yatırım yapmak için altın bilezik seçimi nasıl yapılır, nelere dikkat etmek gerekir? Altın bilezik seçiminde işçilik faktörü ve değeri önemli midir?

Yatırım için kaç ayar altın bilezik almak gerekir? Yatırım için altın bilezik almak isteyen ziyaretçilerimize öneriler..

Yatırım yapmak isteyen alıcılar tercihlerinin bir kısmını da bilezikten yana kullanıyorlar. Altında aklımıza gelen Cumhuriyet altını, tam altın gibi türlerde olsa da bilezikleri de yatırım için olarak alabilirsiniz.

altın yatırımı 2019

altın yatırımı 2019

Bildiğiniz üzere bilezikler işçiliğine göre düz veya kabartmalı olabiliyor. Eğer bileziği bir yatırım aracı olarak alacaksanız dikkat etmeniz gereken işçiliği ve altın ayarıdır.

İşçilik olmayan düz ve lazerli bilezikler almanız sizin için daha yararlı olacaktır. Altın yatırımı yaparken şunu mutlaka göz nünde bulundurun; altın ayarı yüksek olandan az almak, altın ayarı düşük olandan fazla almanızdan daha iyi olacaktır.

Ayarları yüksek olan altınların değeri daha da yüksektir ve az sayıda alacağınız için işçiliğe daha az para ödemiş olursunuz.

Yorum Yapın