Kredi Notuna Önem Vermeyen Bankalar

Kredi notunu dert etmeyen bankalar

Nakit ihtiyaçlarınızı gidermek için akla ilk gelen yöntem bankalara giderek ihtiyaç kredisi veya diğer kredi türlerinden birine başvurmaktır. Kredi kullanabilmek için bankaların dikkat ettiği bir kaç nokta vardır. Bu noktaların başında ekonomik olarak sizi puanladıkları banka kredi skor puanınızdır.

Kredi skor puanı; yaptığınız harcamalar, kredi ödemeleri, otomatik ödeme talimatları, gecikmiş ödemeler ve miktarları gibi bir çok etkenin yer aldığı bir hesaplama sonucunda ortaya çıkar. Eğer tüm ödemelerinizi zamanında veya zamanında önce ödemişseniz kredi skor puanınız çok yüksek çıkacaktır. Bu durumda istediğiniz miktarda kredi kullanmanız çok kolay olacaktır. Eğer ödemelerinizde sorun yaşamışsanız, kredi ödemeleri, kredi kartlarınızın ekstrelerini zamanında ve tam olarak ödeyememişseniz kredi skor puanınız düşük çıkacaktır.

Bu durum bankaların size kredi kullandırmasını önleyecektir. Kredi skor puanınız düşük olduğunda kredi kullanabileceğiniz bankalarda vardır. Bu bankalar kredi puanları yerine farklı faiz oranları sunarak veya sizden farklı konularda teminatlar alarak size kredi kullandırır. Kredi sicili bozuk olana kredi veren bankalar hangileri sorusuna cevaben hazırladığımız listeye göz atalım.

Kredi puanına önem vermeyen bankaları

şu şekilde sıralayabiliriz:


1 ) Aktif Bank: 
Aktif bank iki farklı kredi seçeneği sunuyor. Kredi notunuz yüksek ise düşük faiz oranları ile sizlere kredi imkanı sunarken kredi notunuz düşükse yüksek faiz oranları ile kredi imkanlarını sizlere sunuyor. Kredi notunuz düşükse güncel olarak; 2.59 faiz oranından kredi kullanabiliyorsunuz. Aktif bank faiz oranları, kullanılacak kredi miktarına göre değişkenlik gösterebiliyor. Kredi notunuz düşükse olsa dahi kredi kullanabilmek için Aktif bank banka şubesilerden birine gitmeniz yeterli olacaktır.


2 ) İş Bankasıİş bankası da kredi notuna göre kredi kullandırmayan bankalar arasında yer alıyor. Kredi notunuz düşükse iş bankasına gitmeniz ve yanınızda sigortalı çalışan bir kefil götürmeniz yeterli oluyor. Kefilinizin geriye dönük en az 9 aylık sigorta primi yatırılmış olması gerekiyor. 

Kredi notunuz düşük olsa dahi ↵

İş bankasından güncel faiz oranları üzerinden 30.000 TL ye kadar kredi kullanma imkanına sahipsiniz.


3 ) Burgan BankKredi notuna göre kredi vermeyen veya kredi notunu önem sırasına göre geri planda bırakan bankalar arasında Burgan bankta yer alıyor. Burgan bank; kredi notunuz ne olursa olsun size bir kefil yardımı ile kredi kullanma imanı sunuyor. Eğer kefiliniz varsa güncel faiz oranları üzerinden kredi kullanabiliyor, kefiliniz yoksa güncel faiz oranlarından farklı oranlarda kredi kullanabiliyorsunuz. Burgan banktan düşük kredi notunuza rağmen kredi kullanmak istiyorsanız yapmanız gereken bir kefil bulmak veya yüksek faiz oranlarından kredi sözleşmesine imza atmaktır.


4 ) Aktif Bank N kolay Kredi: Kredi notuna bakmayan bankalar arasında Aktif Bankın internet bankacılığı olan N kolay bankacılık sistemi üzerinden 30.000 TL ye kadar kredi kullanabiliyorsunuz. Aktif banktan kredi kullanabilmek için yapmanız gereken iki kefil getirmek ve kredi sözleşmesine imza atmaktır. Güncel faiz oranları üzerinden kullanacağınız kredi ile nakit ihtiyacınızı giderebilirsiniz.


5 ) Fiba BankaKredi puanı risk altında olanlar için her türlü ihtiyaç kredi imkanı sunan Fiba banka kredi skor puanınızı sınıflandırıyor. Eğer kredi skor puanınız çok riskli olan 0 – 500 arasında ise sizden bir adet kefil istiyor ve size güncel faiz oranlarından farklı oranlarda kredi imkanı sunuyor. Eğer kredi skor puanınız 500 – 1000 arasında ise sadece bir kefil ile güncel faiz oranları üzerinden kredi kullanabiliyorsunuz. Eğer kredi skor puanınız 1000 üzeri bir puan ise kefilsiz bir şekilde kredi kullanabiliyorsunuz.


6 ) AkbankKredi skor puanına diğer bankalar kadar önem vermese de yine de dikkate alan Akbank size kredi imkanı sunuyor. 25.000 TL üst limitli olacak şekilde kredi kullanabilmek için sizden bir kefil isteyen ve kredi vadesine göre farklı faiz oranlarını size sunuyor. Günümüzde tüm bankalar vade sürelerine göre farklı faiz oranlarını sizlere sunuyor. Akbankın size sunduğu faiz oranları güncel oranlarının çok üzerinde yer alıyor.

Banka Kredi Notları


7 ) Yapı Kredi BankasıKredi notuna önem veren ancak yine de sizlere kredi imkanı sunan bir diğer banka ise Yapı Kredi bankasıdır. Yapı Kredi Bankası sizlere kredi kullandırabilmek için minimum 300 + kredi puanına sahip olma şartı sunuyor. Kredi puanınız 300 puanın üzerinde ise sizden teminat göstermenizi istiyor. Üzerinize kayıtlı taşınmazlar ve gayrimenkulleri teminat olarak gösterebilir veya üzerinize kayıtlı otomobil gibi taşınırları bankaya ipotek edebilirsiniz. Bu şekilde ihtiyaç kredisi üst limiti olan 50.000 TL ye kadar kredi kullanabiliyorsunuz.


8 ) Türk ekonomi Bankası ( TEB ) : TEB; kredi puanınız ne olursa olsun sizlere kredi kullanma imkanı sunuyor. Kredi puanınız 0 – 500 arası bir puan ise sizden iki kefil isteyen ve kefiller içinde en az 1 yıldır çalışıyor olma koşulu sunan TEB bankası güncel faiz oranlarının üstünde faizler ile sizlere kredi kullandırıyor. Eğer puanınız 500 – 750 arasında ise bir tane kefil getirmeniz kredi kullanabilmek için yeterli oluyor. Eğer kredi puanınız 750 – 1100 arasında ise kefil getirmeden güncel faiz oranlarından yüksek oranlarda kredi kullanabiliyorsunuz.


Kredi notunuz düşük olsa bile sizlere kredi imkanı sunan bankalardan kredi kullanabilmek için kefil bulmak veya üzerinize kayıtlı taşınmazları teminat olarak göstermeniz yeterli olacaktır. Bu şartları yerine getirdiğiniz takdirde kredi kullanmak istediğiniz bankaların en yakın şubelerine giderek kredi başvurusu yapabilir ve kredinizi kullanabilirsiniz.

Yorum Yapın