Hibe Almak İsteyenlere Proje Örnekleri

Hibe almak isteyenlere proje örnekleri

Son yılların modası haline gelen KoSGEB kuruluşu her yıl yüzlerce esnafımıza 50 bin lira hibe ve 100 bin liraya kadarda proje ve iş planı desteği veriyordu. Bu desteklerden yararlanmak isteyen vatandaşlarımız 32 saat süren bir kurs sonunda girişimcilik belgesini de alarak iş planı ile birlikte KOSGEB’ e başvurması gerekmektedir. 2018 yılında KOSGEB tarafından verilen destekler 2019  yılında da aynı şekilde devam edecektir. KOSGEB’ e başvuru yaparken önemli olan iş planı örneğinizin eksiklerinin büyük bir bölümünü tamamlamış olmanızdır. KOSGEB yeterli gördüğü projelere gereken desteği verecektir.

Girişimcilik belgenizi almak için göreceğiniz 32 saatlik kursta projenin nasıl hazırlanacağına dair bilgiler veriliyor. Fakat yine de tam bir iş planı yapabilmek içinde, hibe kredisi almış olan projelere göz atmanızda fayda var. Yazımızın devamında KOSGEB’ den hibe kredisi almayı başarmış olan proje örneklerinden bahsedeceğiz. Bu projeleri inceleyerek sizde projenizi daha doğru bir şekilde hazırlayabilirsiniz.

Bilgisayar Teknik Servis Projesi

hibe almak isteyenlere proje örnekleri

hibe-almak-isteyenlere-proje-ornekleri

Bir bilgisayar teknik servisi kurmak isteyen girişimci tarafından bu proje hazırlanmış. Açmak istediği işletmenin civar bölgesindeki tüm internet cafelerin ve bilgisayar servisine ihtiyaç duyacak olan dükkanların bilgisayarlarının tamir edilmesini amaçlıyor ve projenin bir diğer hedefi de yakın çevrede bulunan tüm esnafların bilgisayarlarının tamir edilmesi oluyor. Bir girişimci olarak sizde bilgisayar teknik servis için KOSGEB’ e başvuruda bulunuyor iseniz bu projeyi inceleyebilirsiniz.

Bilgisayar-Satış-Teknik-Servis-Tamirhane-Kosgeb-İş-Planı-Örneği

Fotoğraf Stüdyosu Projesi

Şimdi bahsedeceğimiz proje ise İstanbul’ da bir fotoğraf stüdyosu kurmak isteyen bir girişimciye ait. Bu kapsam da hazırlamış olduğu proje ise KOSGEB örnek iş planı niteliği taşımakta. Oldukça iyi bir şekilde hazırlanmış olan projeye, KOSGEB desteği ile fotoğraf stüdyosu açmak isteyen girişimcilerin kesinlikle bakmasını öneriyorum. Bu projeyi hazırlayan girişimci, açmak istediği iş yerinde sanat ve fotoğrafçılığı birleştirerek müşterilerine kaliteli bir şekilde hizmet vermeyi hedefliyor.

Fotoğrafçı-Stüdyosu-Proje-Örneği

 

Optik Gözlükçü Dükkanı

Yine KOSGEB odaklı olarak bir optik mağazası açmak isteyen bir girişimci, iş yerini özel bir göz hastanesinin yanında açmayı planlıyor ve bu şekilde iş yerinin de daha rövanşta olacağını düşünüyor. Açmak istediği optik dükkanını özel bir göz hastanesinin yanında açarak, reçeteli gözlük almak isteyenlere hizmet verebileceğini düşünüyor. Bunun yanı sıra dükkanında ünlü markalara ait güneş gözlükleri de bulundurarak müşteriye satış yapmayı hedefliyor.

Gözlükçüler-Optikler-İçin-Örnek-İş-Planı (1)

 

Cafe, Kafeterya açma

Özellikle son dönemlerde girişimcilerin açmayı en çok hedeflediği 3 iş yerinden bir tanesi de cafe sahibi olmaktır. Fakat yiyecek içecek sektörü de öyle dışarıdan görüldüğü kadar kolay değildir. Özellikle gençlerin en çok gittiği cafeler, pastahaneler, aile çay ocakları , fast foodlar neredeyse hemen hemen aynı konsepte sahip olan yerlerdir. Bu nedenle de şimdi size bir aile çay ocağı için hazırlanmış proje paylaşacağım. Bu projeden ilham alarak, bu proje pastahane ya da cafe gibi mekanlara da uyarlanabilir.

Kafeterya-Cafe-Proje-Örneği

 

Kırtasiye ve Fotokopi Dükkanı

Bir girişimcinin hazırlamış olduğu projede, müşterilerin fotokopi ihtiyacını karşılamayı hedefliyor ve bunun yanı sıra da kırtasiye malzemeleri de satmayı planlıyor. Bu projede girişimcinin asıl amacı iş yerinin konseptini neredeyse tamamen fotokopi üzerine kurulmuş bir dükkan haline getirmek. Girişimcimiz bu nedenle de 6 adet fotokopi makinesi almayı amaçlıyor. İş yerinin bir okula yakın olmasınının bu dükkan için katkıda bulunacağını düşünen girişimci, fotokopinin yanı sıra da kırtasiye malzemeleri de satarak biraz daha fazla kazanç elde etmeyi planlıyor. Kitapçı ya da kırtasiye gibi dükkan açmak isteyen girişimcilerimiz bu projeyi inceleyebilirler.

Kırtasiye-Fotokopici-Proje-Örneği

Yorum Yapın