Emekliye Faizsiz Kredi

Emekliye Faizsiz Kredi Desteği

Günümüz şartlarında az maaş ile geçinmeye çalışan emekliler için avans ve faizsiz krediler son günlerde gündeme gelmektedir. Bu uygulamalar kapsamında da isteyen emekliler maaşının 3 katı kadar avans veya 10 katı kadar da kredi çekebilecekler. Başta PTT olmak üzere Ziraat Bankası, Vakıfbank, Fibabanka, Denizbank, Halk Bankası gibi çok çeşitli bankalar birbirinden farklı kampanyalar ile emekli müşterilerine özel faizsiz kredi vermektedir. Emekliye faizsiz kredi, emeklilere faizsiz kredi ne zaman verilecek, emekliye faizsiz kredi veren bankalar nelerdir gibi türden sorularınızın cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.

10 katı kadar emekli kredisi verileceğinin tarihini çok sayıda emekli sabırsızlık ile beklemektedir. Bu krediler kapsamında 36 aya kadar vade imkanı bulunmaktadır. Ödemeler otomatik olarak maaş kesimi ile rahatlıkla yapılacaktır. Emekli maaşlarının yarısı kadar kredi kullanılmasına izin verilmesinin yanı sıra emekli kredisi için yaş sınırı da bulunmaktadır. Her banka bu yaş sınırını ayrı ayrı belirlemiştir. Mesela, yaş sınırı 80 olan bankadan kredi çekecek olan kişinin 78 yaşında 24 aylığına, 77 yaşında 36 aylığına kredi çekmesi gerekmektedir.

Emekliye Faizsiz Kredi

Emekliye Faizsiz Kredi

Emekliye Faizsiz Krediden Kimler Yararlanabilmektedir?

-Yaşı çok ilerlememiş olanlar,

-Herhangi bir sabıka kaydı olmayan ve devem eden mahkemesi bulunmayanlar,

-Kredi notu yüksek olan ve daha önce borcunu ödememezlik yapmamış olanlar,

-Bankalar tarafından kara listeye alınmamış olanlar,

-Devam eden sağlık sorunu olmadığını kanıtlayan emekliler faizsiz kredi için bankalara başvuruda bulunabilirler.

Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar Nelerdir?

Emekli maaşlarının bankalara aktarılması ile beraber hemen hemen tüm bankalar emeklileri bankalara yönlendirmek için kendi bünyelerinde çeşitli krediler düzenlemiştir. Emeklinin kredi alması için geçmiş ödemelerinin iyi olması ve maaşlarında da herhangi bir kesinti olmaması gerekmektedir. Böylece kredi notu olumlu yönde olacaktır.

Aktif Bank PTT Emekli Kredisi

Emekliye Faizsiz Kredi

Aktif Bank ve PTT ortaklığı sayesinde emeklilere acil nakit ihtiyaçlarını gidermesi için kefilsiz, belgesiz ve şartsız kredi verilmektedir. Emekliye faizsiz kredi desteğinden faydalanmak için emekli maaşınızı PTT şubesinden almanız gerekmektedir. Kredi almak için herhangi bir PTT şubesine başvurmanız yeterli olacaktır. Bu bağlamda en yüksek 60.000 TL en düşük 1.000 TL kredi verilmektedir. Kredi faiz oranı %1,89 şeklindedir.

Fibabanka

Emeklilere faizsiz kredi vermek amacıyla uygulamayı ilk başlatan bankalardan biridir. Fibabanka emeklilere 3.000 TL kredi limiti ile 18 ay vade sunmaktadır. Emekliye faizsiz kredi olarak 12 ay ve 18 ay vadelerle belirli bir işlem ücreti ve sigorta bedeli ile geri ödemeli fırsatlar sunmaktadır. Fibabanka 3.000 TL faizsiz kredi çekmek isteyen emeklilere 18 ay 465 TL tutarında ödemek kaydıyla kredi vermektedir. 12 ay vade ile bu tutar ayda 345 TL şeklinde olmaktadır.

Denizbank

Denizbank 1.000 TL miktarında hiçbir masraf ödemden ve faizsiz olarak emeklilere ihtiyaç kredisi vermektedir. Acil nakit ihtiyacınızı karşılayacağınız bu tutara hiçbir faiz ödemeden sahip olabilirsiniz. Kredi başvurusunda bulunan emeklilere mevduat hesaplarına iki adet otomatik ödeme talimatı vermeleri şartı ile faizsiz kredi verilmektedir. Ancak 2 adet verilen bu otomatik ödem talimatının 1 yıl boyunca sabit olarak ödenmesi gerekmektedir. 12 ay boyunca 1.000 TL geri ödemesi ayda 83 TL olacak şekilde ödenmektedir.

Emekliye Faizsiz Kredi Ne Zaman Verilecek?

Emekliye Faizsiz Kredi

Emekliye faizsiz kredi için uygulamalar henüz masadadır. Bazı bankalar şu anda maaşlarını kendi bankalarından alan müşterilerine kredi vermektedir. Ancak bu krediyi verirken faiz uygulamaktadır. İşte tam bu noktada yeni sistem ile emekliler maaşlarının 10 katı kadar kredi alabilmektedir. Henüz bununla ilgili olarak net bir tarih belirtilmemektedir.

Yorum Yapın