SSK Dul Maaşı Sorgulama 2019

Eşinden ayrılan ve herhangi bir sosyal güvencesi bulunmayan bayan vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılayabilmesi ve geçimini sağlayabilmesi amacı ile devlet tarafından dul maaşı verilmektedir. Bu noktada da dul maaşı ile dul kalan vatandaşlarımızın bayanların kayıtlı oldukları il ya da ilçe sınırları içindeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına başvurmaları gerekmektedir.

SGK Dul Maaşı Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Sosyal güvencesi bulunmayan boşanmış olan vatandaşlar, başka biri ile ilişkisinin olmaması ve muhtaç olunması gibi durumlarda dul maaşı alınabilmektedir. İnternetin günümüz modern dünyasında oldukça etkin bir şekilde yer almakta olmasından dolayı günümüzde artık devlet kurumları da vatandaşların resmi işlemlerini kolay bir şekilde yapılabilmektedir.

T.C kimlik no ile dul ve yetim aylığı sorgulama

Buradan aylık hakkınızı sorgulayabilirsiniz.

Bu kapsamda da ancak SSK dul maaşı sorgulama işlemi yapılması gibi bir online hizmet uygulaması bulunmamaktadır. Bu nedenle de günümüzde internet üzerinden herhangi bir sorgulama işlemi yapma olanağı bulunmaktadır. SGK dul maaşı sorgulama işlemi için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına başvuruda bulunulması gerekmektedir. Böylece dul maaşı ile ilgili olarak en güncel ve en ayrıntılı bilgileri kolay bir şekilde ulaşabilmektedir.

Dul maaşı sorgulama telefon numarası 2019

Direkt yetkililere e-mail yoluyla ulaşmak için bilgi@turkiye.gov.tr adresine mail atabilirsiniz. Tüm soru ve bilgi talepleriniz, dul maaşı sorgulama telefon numarası için sadece 160 ı tuşlayarak ulaşabilirsiniz.

dul maaşı sorgulama 2019

Yine desteklemeler sitemizde yayınlanan dul kadın ölen babasının maaşının yüzde kaçını alır ? Haberimize de göz atabilirsiniz.

Yorum Yapın