Sigortam Yatıyor mu nerden bakabilirim ?

Sigortam Ödeniyor mu?

Sigortanızın yatırılıp yatırılmadığını, esgm bağlantısı üzerinden şifreye gerek duymadan yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken kimlik bilgilerini kullanarak size vereceğimiz link üzerinden sigortam yatıyor mu diye sorgulama yapmaktır.

Sigortamın Yatırılıp, Yatırılmadığını Nasıl Öğrenirim?

Sigorta, çalışanların maaşlarından kesilen bir miktarın kuruma ödenmesiyle çalışanın sosyal haklarına kavuşmasıdır. Yani sigorta olduğu sürece sağlık sigortasından en iyi şekilde yararlanmak mümkündür. Emeklilik içinde sigorta olması gerekmektedir. Özellikle emeklilik için önemli olan sigorta, primlerin yatırılmaması durumunda emeklilik hayal olur. Böyle kazaların yaşanmaması için sigortanızın yatırılıp yatırılmadığı sık sık kontrol etmeniz yararınıza olacaktır.

Sigortası olmayan insanların ne kadar zorlandıklarını görebiliyoruz hepimiz. Etrafımızda mutlaka böyle insanlar vardır. sigortanız olmadığı müddetçe devlete ait sağlık kurumlarından yararlanmak pek mümkün olmamaktadır. İşte bu gibi kötü durumlara düşmemek için sık sık sigorta sorgulama işlemleri yapılmalıdır.

sigortam var mı nerden öğrenebilirim

sigortam yatıyor mu nerden bakabilirim

Yazımızın başında da dediğimiz gibi sigortanızın yatırılıp yatırılmadığını öğrenmek için sadece internet kullanımına ve kimlik bilgilerinize ihtiyacınız vardır. sgk.gov.tr adresinden giriş yapabileceğiniz gibi size vereceğimiz link üzerinden de sigortam yatıyor mu, sigortam ödeniyor mu sorgulamasını, işlemini yapabilirsiniz. Tıklayın

Eğer ki olumsuz bir durumla karşılaşıp sigortanızın yatırılmadığını öğrenirseniz hiç vakit kaybetmeden şikayet hakkınızı kullanmalısınız. Sigortasız işçi çalıştırma nereye şikayet edilir

Sigortasız işçi çalıştırmanın cezası ve tüm yasal yükümlülükleri buradan öğrenebilirsiniz. Lütfen hakkınızı aramakta geç kalmayınız.

Yorum Yapın