SGK Kreş Parası yardımı başvuru formu

Ülkemizde kadın çalışanların yaşadıkları sorunların çözüme kavuşturulabilmesi ve iş hayatı içerisinde kadınlarında daha aktif bir rol alabilmesi amacı ile Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından bayan vatandaşlarımız için geniş çaplı çeşitli haklar getirilmektedir.

Sgk gözlük hakkı sorgulama yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Bunlardan birisi de sigortalı olarak çalışmakta olan bayan vatandaşlarımızın, çocukları ile çalışma yaşantılarını bir arada götürmekte zorlanmaları ile ilgili olan konudur.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yeni bir çalışma ile sigortalı olarak çalışmakta olan bayan vatandaşlarımız SGK kreş parası adı altında yeni bir ödenek sunuyor.

SGK Kreş Parası Nedir?

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yapılmakta olan çalışmaya göre, çalışan annelerin 0-5 yaş arasındaki çocuklarının kreş parasını devlet tarafından karşılanacak.

Bu uygulama sayesinde çalışan kadınların çocuk bakımı nedeni yüzünden iş hayatından uzaklaşmaları, çalıştıkları işlerden ayrılmalarının önüne geçilmesi sağlanabilecektir.

Çalışan annelere kreş yardımı nereye başvurulur

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından gerçekleştirilmekte olan bu yeni çalışma ile birlikte ülkemizdeki sigortalı olarak çalışan kadınları hem istihdamda tutmak ya da istihdama yönlendirmek hem de doğuma teşvik etmek amacı ile sigortalı olarak çalışan kadınlara her ay 300 lira SGK kreş parası adı altında devlet yardımı geliyor.

Devlet kreş yardımı başvuru formu

Devlet kreş yardımı başvuru formu için tıklayın.

1 Yorum

Yorum Yapın