Kredi ile iş kurulur mu ? İş kurmak isteyenlere kredi imkanı

İş Kurmak İsteyenlere Kredi İmkanı

Sektörel anlamda büyük yeniliklerin ve yeni yaptırımların yoğun olduğu bir dönemde iş sahibi olmak herkesin aklında yatan bir fikirdir. Böylesine büyük ve önemli gelişmelerin yaşandığı günümüz standartlarında bir iş kurmak gerçekten de büyük başarılara ve büyük oranda kazançlara imkan sağlıyor aynı zamanda olanak tanıyor.

Nitekim bir iş yeri açabilmek ve hangi sektör üzerine olur ise olsun; uzun süreli bir iş kolu ve faaliyeti yürütmek gerçek anlamda bir sermayeyi de, iş fikrinin yanında gerektiriyor.

iş yeri açmak isteyenlere kredi çekme imkanı

Bu anlamda sermayesi olanlar için iş hazırlıkları başlarken, sermayesi olmadan sektör üzerine atılım sağlamak isteyenler için ise büyük bir sermaye arayışı başlıyor. Bu alanda sermaye bulunabilecek yerler ve fırsatlar oldukça kısıtlı ne yazık ki. Bir dost veya akraban istemekle toparlanamayacak bu sermayede en önemli desteği nitekim devlet teşviği ve fırsatları sağlıyor.

Bunun yanı sıra Yeni İş Kurmak İsteyene Kredi veren bankalarda ne yazık ki oldukça az ve bu anlamda kredi sağlayan bankaların sayısıda geneldr parmak ile sayılacak kadar oluyor.

Kredi İle İş Kurulur mu?

Bu anlamda yeni iş yeri kurmak isteyenler için en büyük destek krediler olurken, iş yeri açmak için alınacak krediyi sağlayan kurum ve kuruluşların bu denli azlığı, yeni ve sermayesiz girişimcileri oldukça zor durumda bırakıyor.

Fakat yine de iş yeri sahibi olmak isteyenler için kredi desteği almaktan daha kolay bir çözüm de akla gelmiyor.

iş kurmak için nereden kredi çekilir

 İş Kurmak İsteyenler Nereden Kredi Alabilir?

Günümüzde iş yeri kurmak ve sektörel anlamda yeni fikirler üreterek, yeni yaptırımlar gerçekleştirmek isteyen kimseler için, iş yeri açma kredi desteği sağlayan kurum ve kuruluşların sayısı oldukça az durumda.

Bu anlamda bir kredi desteği almak isteyen yeni girişimciler için ise bankalar aracılığı ile iş yeri açma kredisi almak ise oldukça zor. Nitekim bireysel ihtiyaç kredisi ve konut kredisi gibi alanlarda birbiri ile yarışan bankalar, konu iş yeri açma kredisi olunca geri adım atıyorlar.

Hibe desteği nasıl alınır ? Öğrenmek için tıklayın.

Bankaların bu anlamda ihtiyatlı ve çekingen davranmalarında ise en büyük neden yasal yaptırımlar olmakta Nihayetinde bankalar aracılığı ile iş yeri açma kredi desteği almak isteyen yeni girişimciler için; bankaya ipotek olarak sunulacak bir konut veya araç şart oluyor.

Bankaya ipotek olarak bırakılacak bir araç veya konutun mülkiyetine sahip olmayan girişimciler için ise, bankalar aracılığı ile iş yeri açma kredi desteği almak imkansız denilebilecek kadar zor.

dolar ile yükselen kredi faizlerinin ekonomiye etkisi

Fakat bu anlamda verilen en büyük destek olarak genç girişimcilerin karşısına devlet destekli iş yeri açma kredisi yetişiyor. KOSGEB denetimi ve yönetimi altında gerçekleşen devlet destekli iş yeri açma kredisi, hangi sektör üzerine olur ise olsun tüm yeni girişimcilere büyük destek sağlıyor.

Gerekli başvurulardan sonra hibe edilmek üzere girişimcilere, büyük anlamda destek olacak kredi veriliyor.

Kosgeb kredisi nasıl alınır yazımızdan tüm detayları öğrenebilirsiniz.

Yorum Yapın