Kosgeb desteği almış 25 iş fikri

Kosgeb destekleri ile kurabileceğiniz iş fikirleri

Desteklemeler sitesi olarak, bildiğiniz gibi kosgeb desteklerine sıklıkla yer vermekteyiz ve güncel bilgilendirmeler yapmaktayız. Henüz hali hazırda bir iş fikriniz yoksa, kosgeb ile devlet desteği kredisi alabileceğiniz sektörleri sizler için araştırdık. Vakit kaybetmeden başlayalım. Kosgeb destekleri ile kurabileceğiniz farklı iş fikirleri hangileri birlikte göz atalım.

1- Madencilik ve Taş ocağı açmak

Madencilik ve taş ocağı açmak Kosgeb desteği alabileceğiniz bir proje. Bu ölmeyecek sektörlerden biridir ve devlet desteği kapsamına girmektedir. Gerekli yasal mevzuata buradan ulaşabilirsiniz.

2- Elektrikli araç üretimi

Ülkemizde üretilen ve %95 elektrikli çalışan TOMARA adlı otomobil, Tübitak desteği almış ve Gümüşhane üniversitesinde bizim gençlerimiz tarafından tasarlanmıştır. Dünya’da adını sıklıkla duyduğumuz elektrikli otomobiller ile ilgli ülkemizde de TEHAD Türkiye Elektrikli ve Hibrid Araçlar Platformu bulunmaktadır. Elektrikli araç üretimi Kosgeb desteği alabileceğiniz kategoriler arasında gösterilmektedir. Geleceğin teknolojileri alanlarına yönlenmek, girişimcilik kazançları açısından da sizi üst seviyelere taşıyacaktır.

Ayrıca oto yıkama bayilik veren firmalar yazımızı da okuyabilirsiniz.

3- Akıllı Kumaş üretimi

Nanotekstil ve akıllı kumaş yeni yeni telaffuz edilmeye başlanmıştır ancak, fütüristler, bilim insanları ve sektör öncüleri tarafından uzun yıllar hayatımıza entegre olacakları öngörülmektedir. Akıllı kumaş üretimi ile ilgili çeşitli araştırmalar yapabilir, eğitimler alabilir ve henüz çok fazla yaygınlaşmamış bu sektör ile kosgeb desteği alarak hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz. “Akıllı giysiler konusunu internetten araştırmanızı öneririz.”

4- Çikolata üretimi ve satışı

Klişe bir latife vardır çikolata reklamlarında ‘yapılan araştırmalara göre insanların % 90 kadarı çikolata seviyor, geri kalan % 10 ise yalan söylüyor.’ şeklinde. Evet insanlar çikolatayı seviyor, mutluluk hormonlarını da harekete geçirdiği bilimsel olarak kanıtlanmış durumda. Çikolata üretmek, gıda üretmek kolay işler değildir. Gerekli teknik bilgi, donanımı göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Yasal izinler ile ilgili bilgi sahibi olduktan sonra, kosgeb destek programlarına başvurabilirsiniz.

5- Hazır yemek imalatı

Hazır yemek imalatı, yemek fabrikası projesi de kosgeb desteği alabileceğiniz bir diğer üretim alanıdır. Aşçılık kursları eğitim sertifikalarının yanı sıra gıda üretimi ile ilgili kosgeb kredileri alabilirsiniz.

6- Kurutulmuş gıda imalatı

Kurutulmuş gıda üretimi ve satışı yurt dışında da oldukça rağbet gören bir iş koludur. Kurutulmuş sebze ve meyvelerin yanı sıra kurutulmuş et imalatı, ticareti yapacağınız bir proje ile kosgeb desteği almanız mümkündür.

7- Toptan baharat ticareti

Baharatçılık dünden bugüne her daim kazandıran meslek gruplarından olmuştur. Bu bağlamda düşündüğünüzde ticaret yapmayı düşünüyorsanız toptan baharat işine girmek hiç de fena bir fikir sayılmaz.

8- Dondurma Üretimi

Dondurma üretimi her ne kadar mevsimlik gibi görünse de restoranların ve pastahanelerin menülerinde her mevsim dondurma bulunmaktadır. Kış dondurması tüketimi hiç de azımsanacak boyutta değildir. Ayrıca waffle ile birlikte sunulan dondurmalar da dondurma üreticilerinin her mevsim yüzünü güldürmektedir. Dondurma üretimi de kosgeb desteği alabileceğiniz projeler arasındaki yerini almaktadır.

Kosgeb desteği ile iş kuran örnek işletmeler yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

9- Mum imalatı

Çeşitli kokularda, farklı ebatlarda mum üretmek sandığımız kadar zor bir işlem değildir. Deneme yanılma ile bile öğrenebileceğiniz mum imalatı ile farklı konseptler türetebilir, yaşam tarzlarına göre insanlara niş ürünler satmayı hedefleyerek iyi gelirler elde edebilirsiniz.

10- Hediyelik Ürün imalatı

Hediyelik eşyalara olan ilgi alaka değişmez bir kural gibi sabittir. Psikolojik olarak insanı en çok mutlu eden varyasyonlardan biri hediye vermektir. Almaktan daha çok hediye vermek insanları mutlu eder. Hediyelik ürün imalatı da bu mantıkla düşünüldüğünde hiç de az getirisi olacak bir sektör değildir. Üretimde hayal gücünüzü en çok kullanabileceğiniz işlerdendir.

11- Müzik aletleri üretimi

El yapımı enstrüman fiyatlarının ne kadar yüksek olduğunu bilirsiniz. Bu farklı bir zanaat. Fabrikasyon olarak düşünüldüğünde de müzik aletleri üretimi gerçekten yüksek kar marjlarına ulaşan çalışma alanlarındandır. Müzik aletleri üretmek istiyorum diyorsanız, kosgeb kredilerine gönül rahatlığı ile başvurabilirsiniz.

12- Robot teknolojileri üretmek

Yapay zeka teknolojileri, robot teknolojilerinin geleceğimizi ele geçireceği ve bir çok meslek grubunu tarih edeceği biraz hüzünlü olsa da bilinen bir gerçek. Türkiye bu alanlarda biraz geriden geliyor ancak bir yavaş yavaş bu konudaki bilincimiz gelişmekte. Genç girişimci arkadaşlarımız sayesinde yeni nesillerimiz, umuyoruz ki Ülkemizi bu alanlarda en iyi şekilde temsil edeceklerdir ve bizi yukarıya taşıyacaklardır. Devlet desteği bir çok teknoloji alanlarında gençlerimizin arkasındadır.

13- Elektrik enerjisi üretimi

Elektrik enerjileri, yenilenebilir enerjiler sürekli bir devinim içerisindedir. Günümüz Dünya’sında elektrik enerjileri üretimi coğrafyalara göre değişkenlik göstermektedir. Öncelikle bu teknolojileri iyi gözlemlemelisiniz. Elektrik enerjisi üretmek için kosgeb desteklerine başvuru yapıp hibe kredilerden faydalanabilirsiniz.

14- Yurt içi seyahat/tur acentesi

Tur acenteleri kosgeb desteklemelerine giren bir başka iş koludur. Seyahat etmek her toplumda olduğu gibi bizim toplumumuz tarafından da sıklıkla tercih edilen bir eğlence ve deneyim aracıdır. Seyahat acentesi açmak gibi bir proje ile kosgebin kapısını çalabilirsiniz.

15- Temizlik Şirketi

Temizlik şirketi açmak son yıllarda oldukça karlı iş fikirleri arasında gelmektedir. Kosgeb kredileri kapsamına giren temizlik şirketi açma projesini araştırmanızda fayda var.

16- Paketleme makineleri imalatı

Paketleme makineleri, üretim yapılacak ürünler için çok büyük önem taşır. Hedeflediğiniz pazara doğru şekilde ulaşmanız halinde çok büyük gelirler elde edebilirsiniz paketleme makineleri imalatı sayesinde.

17- Bilgisayar Tamircisi Teknik Servis

Bilgisayarlardan anlarım, teknik servis hizmeti sunabilirim, bir bilgisayarı tamir edebilirim diyorsanız hiç düşünmeden kosgeb desteği almak için kosgeb girişimcilik eğitimleri ne başvurmalısınız.

18- Reklamcılık ürünleri imalatı

Reklamcılık sektörünün büyüklüğünü anlatmaya pek fazla gerek yok sanırım. Piyasada envaiçeşit reklamcılık ürünü bulunmaktadır. Bu ürünlerin imalatını yaparak, doğru pazarlama stratejileri ile bir servet kazanabilirsiniz.

19- Oyuncak Üretimi

Ebeveynlerin satın alırken tereddüt etmediği oyuncaklar ciddi gelir kaynağıdır. Oyuncak üretimi yapmak da oldukça mantıklı bir gelir kapısı olarak tanımlanabilir. Toptan ya da perakende olarak satışını yapabileceğiniz oyuncak imalatı yapmak için kosgeb desteği alabilirsiniz.

Eğer sermaye konusunda derin düşüncelere kapılıyorsanız banka dışında para bulma yöntemleri yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

20- Tekstil Atölyesi açmak

Tekstil ve gıda ekonomi piramidinde başı çekmektedir. Tekstil atölyesi açmak kosgeb kredisi almak için başvurabileceğiniz önemli sektörlerden biridir.

21- İş kıyafetleri imalatı

İş kıyafetleri her zaman ihtiyaç duyulan malzemelerdir. İş kıyafetleri imal ederek kosgeb desteği alabilir, ürettiğiniz ürünleri her iş sahasında piyasaya sunabilirsiniz.

22- Çanta Üretimi

Özellikle kadınların çantalara olan merakını bilmeyenimiz yoktur. Çanta üretimi denilince tabi ki sadece bayan çantalarını düşünmemek gerekir. Spor çantaları, kamp çantaları vb. ürünler de erkekler için vazgeçilmezdir. Hangi malzemeyi kullanacağınız, hedef kitlenize göre değişkenlik gösterecektir. Kosgeb devlet desteğine müracaat etmek için çanta imal etmeyi düşünebilirsiniz.

23- Engelli aracı imalatı

Engelli aracı üretmek de kosgeb devlet desteği kapsamına giren bir diğer imalat alanıdır.

24- Kişiye özel mobilya imalatı

Özel tasarım kişiye özel mobilyalar son dönemlerin trendleri arasında gösterilmektedir. Özel konsept tasarımlarla insanlara ulaşabilir, hayalinizdeki işi gerçeğe çevirebilirsiniz.

25- Araç kiralama işleri

Kosgeb desteği almak için araç kiralama işlerine girmeyi de düşünebilirsiniz. Oldukça karlı olan araç kiralama sektörü gün geçtikçe rağbet görmekte yükselen bir grafikte seyretmeyi sürdürmektedir.

Kosgeb desteği almış 25 iş fikri yazımızın sonuna gelirken yine sitemizde yer alan

kosgeb 50 bin TL kredi

kosgeb destek alabilecek faaliyet alanları

kosgeb hayvancılık desteği

kosgeb ile kendi işini kuran bayanlar yazılarımızı da mutlaka okumanızı öneriyoruz.

1 Yorum

Yorum Yapın