İŞKUR Başvuru Sonucu Sorgulama

Dünya genelinde olduğu gibi Türkiye’de de işsizlik büyük bir sorundur. Ülkemizdeki vatandaşların iş bulma konusunda yaşadıkları sorunlar ile birlikte yaşamlarında çok büyük sorunlar ve zorluklar ile karşılaşması, vatandaşların yaşam standartlarının büyük bir düşüş yaşamasına neden oluyor.

Çok uzun süredir Türkiye’nin başındaki en büyük sorunlardan birisi olan işsizlik sorununa çözüm olabilmesi amacı ile devlet tarafından kurulan İŞKUR, Türkiye’de işsiz sorununa karşı faaliyetlerini sürdürmektedir.

İŞKUR Başvuru Sonucu Sorgulama Nasıl Yapılır?

İŞKUR, Türkiye’deki işsiz vatandaşların iş bulabilmesi konusunda hizmet vermektedir. Bu noktada özellikle en temel bazda Türkiye’deki iş arayan vatandaşlarımız ile işçi arayan vatandaşlarımızın ya da tüzel kişiliklerin bir araya gelmesini sağlayarak, işsiz sorununa çözüm bulabilmeyi amaçlamaktadır.

Bu noktada da İŞKUR ’a gerçekleştirilen başvurular ile ilgili olarak internet üzerinde İŞKUR başvuru sonucu sorgulama olanağı bulunmaktadır. Bu online hizmet ile İŞKUR ’a başvuruda bulunan vatandaşlar, iş başvurularının sonuçlarını kolayca öğrenebilmektedir.

Bunun için de internet üzerinde yer alan İŞKUR başvuru sonucu sorgulama online hizmetinin bulunduğu e-sgm sistemini kullanabilmektedir. E-devlet sistemine PTT şubesinden alınan e-devlet şifresi ile giriş yaparak, e-hizmetler sayfasında bulunan İŞKUR online hizmetleri içerisinden iş başvuru sonucu sorgulama seçeneğine tıklayarak, başvuru sonuçlarına ulaşabilmektedirler. Devlet Destekleri

İŞKUR Başvuru Sonucu Sorgulama İçin : Tıklayınız

işkur başvuru sonucu sorgulama

işkur internetten iş başvurusu nasıl yapılır

İşkur dan çalışan anneler için hazırladığı destek programlarına buradan ulaşabilirsiniz.

İşkur kayıt belgesi internetten nasıl alınır yazımıza da göz atabilirsiniz.

Yorum Yapın