İnternette yapabileceğiniz ek işler

İnternet üzerinden para kazanma sanıldığı kadar zor değil. Biraz araştırma yaparak ek gelir elde etmek ister misiniz ? İşte buyurun.

Normal bir işte çalışıyor olabilirsiniz, internet üzerinden aylık 400 TL kazandığınızı varsayalım. Günlük çalıştığınız işten de 1.600 TL gibi bir ücret alsanız aylık cebinize giren para miktarı 2.000 TL olur ve bu oldukça iyi bir miktar değil mi?

Emin olun bu işlerde ilerlerseniz gün gelir çalıştığınız işinizden bile ayrılabilirsiniz, her şey sizin elinizde kendi işinin patronu olmayı kim istemez ki?

İşinizden kalan vakitlerde bu tarz girişimlerde bulunmak sizi bir kaç yıl sonrasında rahat ettirebilir, çalışma doğruluğunuz ve yaptığınız işler daha kısa sürede geri dönüş sağlayabilir, kararlarınızı doğru verin!

1) Blog açmak!

Günümüzde çoğu insan blog açmaya başladı ve gerçek anlamıyla kişiler bu işi yapmaktan hem keyif alıyor hem de belli bir süre sonra gelir elde etmeye başlıyor, oldukça tatmin edici değil mi?

Blog açmak için Google’ın ücretsiz verdiği servisi kullanabilirsiniz fakat sitenizin uzantısı blogspot.com olacaktır.(örnek; ekisvitrini.blogspot.com)

Normal bir şekilde domain ve hosting alırsanız eğer boştaysa isminizsoyisminiz.com veya com.tr olarak bir site açmanız mümkün. Blog sitesi olduğu için aklınıza ne gelirse yazabilirsiniz, yeni aldığınız bir ürün, gittiğiniz bir şehir vb. her şey seçeceğiniz konuya dahil.

Eee? Bu şekilde nasıl para kazanacağım peki? dediğinizi duyar gibiyim, siteniz belli bir hit (trafik) aldığında yani günlük ziyaretçi sayınız arttığında, Google ile Adsense iş ortaklığı yapıyorsunuz ve Google’ın reklamları sitenizde gözüküyor ve bu tıklanmalara göre sizde para kazanıyorsunuz.

İnternet sitesi projelerinin hemen hemen tümü ek reklamlar dışında Google Adsense ile para kazanıyor. Özel reklam teklifleri de gelebilir ve bunlar sayesinde ciddi paralar kazanabilirsiniz.

internetten para nasıl kazanılır

2) İnfo Marketing – Bilgi Pazarlama

Herhangi bir konuda uzmansanız bunları güzel bir şekilde hazırlayıp pazarlayabilirsiniz. Kitap yazabilirsiniz, video eğitim seti yapabilirsiniz ve bunları satabilirsiniz.

Örnek vermek gerekirse diyelim ki siz İngilizceyi çok iyi bir şekilde biliyorsunuz, bunu video eğitim seti haline getiriyorsunuz ve sonrasında şu yolları izliyorsunuz;

1.Tanıtım videosu hazırlamak.

2.Fiyat belirlemek, dijital pazarlama stratejileri geliştirmek

3.Sunacağınız hizmet ile alakalı bir web sitesi açmak.

4.Aynı isimde bir Facebook sayfası açmak.

5.Youtube kanalı açmakta oldukça faydalı.

6.Düşük bütçeli reklam vermek!

Facebook sponsor reklamlarını duymuşsunuzdur veya denk gelmişsinizdir. Çok makul ücretlere çok fazla kişiye ulaşabiliyorsunuz. Dışarıda insanların haftada 2 saat alacakları eğitimlere verdiği ücretleri araştırın ve pazarladığınız bilgiyi en iyi fiyata satmak için kolları sıvayın.

3) Sosyal medya hesapları yönetmek!

sosyal medya ile para kazanmak

Sosyal medya herkesin bildiği gibi hemen hemen artık her yaş grubunun kullandığı çok dev bir platform. Bu sosyal medya platformlarında oluşturulan parodi hesaplar veya mizah hesapları insanların dikkatini çekiyor ve gerçekten iyi bir bilgiye sahipseniz birçok takipçiniz olabilir.

Örneğin İnstagram hesabı açtınız ve komik paylaşımlar yaparak ciddi bir takipçi kitlesi elde ettiniz.

Reklam için size mesaj atacaklar ve günlük 30-40 TL gibi ücretler ödeyecekler. Günlük 30 TL ye reklam aldığınızı düşünürsek ayda 900 TL ek geliniriz olmuş olur.

Bu yöneteceğim hesapların takipçisini nasıl yükseltirim?

Başlangıçta işiniz zor ama belli bir seviyeden sonra emin olun tek yapmanız gereken şey paylaşım yapmak olacaktır. Başlangıç seviyesinde kendi kişisel hesaplarınızdan paylaşarak, insanları takip ederek, yayılması kolay şeyler keşfederek bu işe girebilirsiniz.

Sadece mizah olarak değil açacağınız hesap veya sayfa edebiyat üzerine de olabilir. Yazarların şairlerin kesitlerini de paylaşabilirsiniz yani sizin seçiminize kalmış.

Son yılların en çok para kazandıran iş fikirleri için tıklayın.

Çok yakında Facebook ile para kazanma yöntemleri ⇐
Twitter ile para kazanma yöntemleri ⇐

Yorum Yapın