Genç Girişimci Desteği

Genç Girişimci Desteği

Genç girişimci desteği nasıl alınır ? Desteklemeler ekibi olarak genç girişimci kredisi nasıl alınır sorunsalını güncel bilgilerle ele alıyoruz. Öncelikle genç girişimcilere çok büyük ölçüde fayda sağlayacağına inandığımız, genç bir girişimcinin mutlaka takip etmesi geren e girişim youtube kanalını tavsiye ederek başlayalım.

  • Girişimcinin yol haritası nasıl olmalıdır ? Startup nedir ? Girişimci adayları hangi zorluklarla karşılaşmışlardır ve problemleri çözerken hangi kaynakları kullanmışlardır, başarıya ulaşan genç girişimcilerin hikayeleri gibi faydalı bilgilere ulaşacaksınız.

genç girişimci desteği

Türkiye genç girişimci desteği konusunda önemli gelişmeler yaşamakta, ve gittikçe önemsenen hibe kredileri yeni girişimci adaylarının oldukça dikkatini çekmektedir. En bilinen devlet merkezli girişimcilik bilgilendirme ve hibe kredilerle destekleme sistemi kosgeb düzenli olarak faaliyetlerini güncellemekte, yeni proje alanlarında genç girişimcilere seminerler düzenlemektedir. Ülkemizde aktif olan melek yatırımcı ağları dahil, girişimcilik projesi nasıl sunulur ? Proje yazdırabileceğiniz profesyonel kurumlar hangileri ? gibi kafalarınızdaki tüm soru işaretlerine açıklık getireceğiz.

Genç girişimci desteği şartları

Türkiye’de girişimcilere destek veren kuruluşlar gençlere önem vermektedir. Önceliğimiz bu bilgilendirmeyi yaparken güvenilir kaynaklara başvurarak güncel bilgiler aktarmaktır. Genç girişimci desteği şartları; devlet destekli kosgeb girişimcilik desteklemelerinde iki seçenekli destek programı bulunmaktadır.

  1. Girişimcilik destek programı
  2. Girişimciliği geliştirme destek programı

Bu destek programlarındaki şart ve koşullar doğrudan hibe kredilerine uzanan, eğitim öncelikli ve ücretsiz katılım imkanı sağlayan genç girişimciler için en ideal yol haritalarını sunmaktadır.

 Genç girişimciler için vergi mevzuatları gibi konularda uzman düzeyde bilgilendirmeleri de buradan takip edebilirsiniz.

kosgeb’den nasıl yararlanılır ?

Genç girişimci kredisi nasıl alınır sorusunun en güvenilir cevabı kosgeb‘dir. Peki bu kosgebden nasıl faydalanılır ? Öncelikli olarak ekonomik kalkınma projelerini sunmadan önce alacağınız eğitimlerde ilk öğrenecekleriniz:

  • kosgebden nasıl kredi alabilirim
  • kosgebden nasıl hibe alınır
  • kosgebden nasıl destek alınır

Kosgeb zaten eğitimlerini bu noktalara açıklık getirmek ve genç girişimcilere işyeri kurma ve başarılı bir şekilde yürütme konularında kapsamlı bilgiler sunuyor. Bunu takip eden süreçte hangi iş modeli ? Hangi sektörlerde kredi alınabilir ? Hibe kredisi kapsamına giren sektörler hangileridir ? gibi soruları da ücretsiz kosgeb kurslarında bulacaksınız.

Gençlere hibe programlarına nasıl başvurulur ?

Devlet teşviği nasıl alınır, genç girişimcilik eğitimlerine nasıl başvurulur sorularınızın cevabı burada. Tüm başvuru formları ve yasal mevzuat işlemleri, ayırca pdf bilgilendirmeleri ile girişimcilik yayınları için tıklayın.


İş Kurmak İstiyorum Diyenler İçin

Altın değerinde üç web sitesinden bahsedeceğiz şimdi sizlere. Tübitak destekli girişimcilik projeleri Bigg yani Bireysel Genç Girişim Hızlandırma Projesi. Teknoloji ve yenilik odaklı girişimcilik projesi olanlar mutlaka değerlendirmelidir.

Birincisi biggdunya ⇐ Teknogirişim sermaye desteği programı ile 200 bin TL HİBE (geri ödemesiz) desteği alabilirsiniz. Ayrıntılı bilgiler için web sitesini ziyaret etmenizi öneriyoruz.

İkincisi starbigg ⇐ Yine Tübitak’ın bireysel genç girişim projesi kapsamının Yıldız Teknik Üniversitesi kolu.

Üçüncüsü biggist ⇐ Aynı programın İstanbul Üniversitesine ait kolu.

Türkiye genelinde birçok üniversitenin de Tübitak’ın bu Sanayi Bakanlığı ve Cumhurbaşkanlığı onaylı programına desteği bulunmaktadır.

Tüm gençlerimizin ilgi ve yetenek alanları farklılık göstebilir. Seçeceğiniz konuya olan ilgi alakanız yaptığınız işi sevmek başarıya ulaşabilmenin birinci anahtarıdır. Tercih konusunda zorluk çeken genç vatandaşlarımız için bir dipnot ekleyelim, Teknolojiye olan ilgi alakamız kendi geleceğinizi şekillendirirken Ülkemizi de kalkındıracak olan en önemli unsurdur.


〉〉 Henüz sektör kararsızlığı yaşayanlar ve genç girişimci hibe desteği programlarında hangi sektörlere yöneleceğini bilmeyenler için sitemizde yer verdiğimiz farklı iş fikirleri bölümlerinden bazıları.

Hibe Veren Kurumlar

Kosgeb gibi kuruluşlar

Hibe desteği veren kuruluşlar içerisinde yer alan devlet destekli programların yanı sıra, bir de melek yatırımcılar denilen bireysel ve kurum olarak çalışan yatırımcılar vardır. Bir iş fikriniz varsa, yeni girişimci desteği sağlayan bu melek yatırımcıların Amerika’daki işleyiş sistemi ile Ülkemizdeki yatırımcılık anlayışları arasında “bazı farklar” var. Bunlar yasal mevzuat süreçleri ve teknik olarak aşama aşama takip edilmesi gereken konular. Eskiye oranla melek yatırımcılara olan ilgi de, çalışma sistemimizde de ciddi olumlu adımlar atılmakta ve daha iyi bir sürece doğru gidilmekte. Kosgeb gibi kuruluşlara örnek gösterebileceğimiz melek yatırım ağları da genç girişimcilere fikir edindirebilir, fayda sağlayabilir. Özellikle son dönemde gelişen melek yatırımcılarla ilgili google da arama yapıp size uygun olana kendinizin karar vermesi, kendi yolunuzu çizeceğiniz bir projenin başlangıcı için en doğru adım olacaktır.

Kosgeb Nitelikli Eleman Desteği

Herhangi bir alanda yeni bir iş fikriniz var ve proje aşamasında zorlanıyorsanız sizlere proje hazırlama konusunda yardımcı olacak özel kuruluşlar da mevcuttur.

Genç girişimci desteği nasıl alınır ? Hangi kurum ve kuruluşlardan en doğru şekilde nasıl faydalanılır, bunlara açıklık getirmeye çalıştık. Güncel desteklemeler ve devlet desteklerinden haberdar olmak için web sitemizi ve gönderilerimizi takip etmeye devam edin.

Gençlerimiz için önem arz eden devlet destekli, geri ödemesiz ve geri ödemeli seçenekleri ile, güncel faiz oranlarının bulunduğu listeye buradan ulaşabilirsiniz.

Yapılan araştırmalar devlet desteği alan projelerin sadece ülkemizde değil tüm dünyada gençlerin tercih ettiği bir yöntem olduğunu ortaya koymaktadır.

GENÇ GİRİŞİMCİ DESTEĞİ

genç girişimci desteği