Genç Çiftçi Desteği Başvuru Sonuçları Açıklandı mı (2017)

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik tarafından bu yıl için Genç Çiftçi Projesi kapsamında programın bütçesini 483 milyon lira olarak belirlediklerini ve bu kaynağın 16 bin 100 genç çiftçiye kullandırılacağını ifade etmişti. Geçen yıl (2016) 27 Haziran’da değerlendirmelerin tamamlandığı ve “gencciftci.tarim.gov.tr” internet adresinden ilan edildiği arşivlerde yer almaktadır.

2017 Genç Çiftçi Projesi başvurularının geçen yılla kıyasla yine aynı tarihlerde başvuru sürecinin devam ettiğini bilerek şunu söylemeliyiz ki Genç Çiftçi Projelerinin 2017 sonuçları muhtemelen yine Haziran ayı içerisinde asil ve yedekler şeklinde açıklanacaktır.

Listeler Tarım İl müdürlüklerince listelenecek ve aynı zamanda gencciftci.tarim.gov.tr web adresinde sonuçlar ilan edilecektir. Asil yedekler (kullanıma hak kazanan genç çiftçiler) ile sözleşmelerin yine 2016 yılına göre bu yıl (2017) içinde Temmuz ayı içerisinde sözleşmelerin imzalanması bekleniyor.

genc-ciftci-projesi-basvuru-sonuclari-2017

Bu Proje ile Bakanlık; Tarım alanında Sürdürülebilirliğin devamlılığı Genç Çiftçi girişimcilerinin gelir seviyelerinin artması, desteklenmesi, farklı gelir kaynaklarının oluşturulması, Kırsal alanda yaşayan ve genç nüfusun istihdamına katkıda bulunacak genç çiftçilerin tarımsal üretim faaliyetlerinin artmasını desteklemek amaçlanmıştır.

Genç Çiftçi Başvuru Sonuçları (2017)’na ilgili değerlendirmelerin bitimine müteakip aşağıdaki web sitesinden takip edebilirsiniz.

Genç Çiftçi Projesi için tıklayınız.

Yorum Yapın