Evde yapılabilecek en gerçekçi iş fikirleri

Konu evden çalışmak veya ek gelir elde etme yöntemleri olunca, internette karşımıza envai çeşit konu çıkmaktadır. Bu sektörlerin çoğuna da hiç bir aşinalığımız olmadığı gibi, genellikle gerçeklikten uzak ya da fazlaca deneyim isteyen işlerle iyice kafamız bulanmaktadır.

Desteklemeler ekibi olarak yaptığımız yayınların insanlara gerçekten bir fayda sağlamasını hedeflemekteyiz. Herhangi bir haber ya da makalemizde hedef kitlemizin bir sonuca ulaşmasını amaçlıyoruz. Bu anlamda evden para kazanmak yani ek gelir elde etmek isteyen vatandaşlarımız için, küçük bir gerçekten yapılabilir işler listesi hazırladık.

Evden para kazanmak isteyenler için 4 önemli ek gelir imkanı

Kafamızda bir iş fikri oluştururken, yaşadığımız dönemin ve coğrafyanın şartları, ihtiyaçları ile kendi yeteneklerimizi kesiştirmek başarıyı yakalama oranımızı ciddi ölçüde artıracaktır. Japonlar buna ikigai diyor. Ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Günümüz şartları doğrultusunda evden yapılabilecek, en azından okuyanda bunu yapabilir miyim acaba ? diye düşündürebilecek iş kollarından bazıları:

Evden Organik Sabun İşi Yapmak

Birçok insan evinde gerek hobi olarak, gerekse ek gelir olması açısından organik sabun üretimi yapmaktadır. Evden organik organik sabun işi yapmak denilince akla sadece ek gelir için üretim gelmemelidir. Olaya sağlık açısından bakıldığında aslında faydalı bir iş olduğu anlaşılmaktadır.

Çünkü dışardan satın alınan sabunların içinde bilmediğimiz, vücudumuz için oldukça zararlı olan kimyasallar bulunmaktadır. Bundan dolayı evde üretilen sabunlar hem sağlık açısından, hem de piyasaya sürülere ek gelir kazanmanıza olanak sağlayabilir.

Yani bu işi hobiden kazanca dönüştürmek çok akıllıca bir fikir! Eğer organik sabun yapmak için yeterli bilgiye sahipseniz, hemen işe evinizde başlayabilirsiniz. Hem ev ortamında çalışmak konforlu olacağından veriminizde en üst seviyeye çıkacaktır.

evden sabun üretmek

Piyasada bu işi yapan firmaların sayısı çok azdır. Bu durum da size daha fazla gelir getirecektir. Sabun ürettiğinizi küçük el broşürleri bastırıp dağıtarak, ya da sosyal medya üzerinden ilan vererek kendi tanıtımınızı yapabilirsiniz.

Sonra üreteceğiniz sabunlara fiyat biçerek, bu işten ne kadar kar edeceğinizi hesaplayabilirsiniz. Sabun yapımı oldukça düşük maliyetlidir. Bu yüzden her halükarda kar edebileceğinizi söylemek yerinde olacaktır.

Ürettiğiniz sabunları elişi pazarlarında müşterilerinize satabilirsiniz. Böylece hem kazancınız hem de sosyal çevreniz artacaktır.

organik sabun üretmek zor mu

Eğer işinizi daha da büyütmek isterseniz, organik sabun alımı yapan firmalarla iletişime geçerek fikir sahibi olabilirsiniz. Bu şekilde günden güne kazancınız katlanabilir. Ya da sabun, jel, fırça gibi kişisel bakım ürünlerini bir araya getirerek bir sepet oluşturabilirsiniz.

İçine de sizin tanıtımınızı yapacak bir broşür sabitlerseniz, adınızın yaygınlaşmasını sağlayabilirsiniz. Bu işi yapmak için ne gibi malzemelerin gerektiğine bir bakalım; örneğin zeytinyağlı sabun üreteceksiniz.

Bunun için; 4-5 litre zeytinyağı, 5 litre su, 1kg kostik ve herhangi bir plastik leğen. Bu şekilde ürünleriniz yettiği ölçüde sabun elde edebilirsiniz.


Daha farklı iş kolları için evden çalışarak nasıl para kazanılır yazımıza da göz atabilirsiniz.

Gelelim bir diğer evden para kazanma yöntemine

Örgü Örerek Para Kazanmak

Kimi zaman hobi olarak ördüğünüz örgülerle para kazanabilmeniz de mümkün. Örgü örerek para kazanmak için sizlerde yetenekli olduğunuz örgü modellerini satışa sunabilirsiniz. Özellikle sosyal medya aracılığı ila satış yapan pek çok kişi örgü örerek aile bütçesine katkı sağlamaktadır.

Her ne kadar pek çok ürünü hazır olarak satın alabilmek artık çok daha kolay olsa da el emeklerinin her zaman vazgeçilmez bir yeri vardır. Özellikle anneler çocuklarını soğuktan koruyabilmek için el emeği örgülere daha çok özen gösterirler. Sizlerde kendinize bir satış sayfası açarak internet üzerinden örgü satışı yapabilirsiniz.

örgü ile ek gelir elde etmek

örgü örerek para kazanmak

En kolay örgülerden biri de lif yapımıdır. Özellikle geçmiş tarihten beri çeyizlerin vazgeçilmezlerinden biri olan lifler hem maliyet açısından hem de zaman açısından sizlere kolaylık sağlamaktadır. Çeyiz hazırlığı yapan genç kızlar için sizlerde farklı lif modelleri hazırlayabilir ve satışa sunabilirsiniz.

evden örgü örerek para kazanma yöntemleri

Örgü örerek satış yapılan siteleri takip ederek fikir alabilir ve yeteneklerinizi geliştirebilirsiniz. Örgüleri evlerde aksesuar olarak da kullanabilmeniz mümkündür. Özellikle örgü puflar ve örgü sepetler evlerde en çok tercih edilen aksesuar modelleri arasında yer almaktadır. Sizlerde penye ipler ile örgü puflar yapabilirsiniz.

örgü örerek para kazanmak

Örgü örerek sizlerde ek gelir elde edebilir, ev giderlerinizin bir kısmını karşılayabilir ya da birikim yapabilirsiniz. Örgü yatak örtüleri, örgü bebek hırkaları ve patikleri yaparak sizlerde gelir ede edebilirsiniz. Öncelikle satış yapacağınız mekâna karar vermeniz gerekmektedir. Eğer evden satış yapacak iseniz kendinizi ve ürünlerinizi tanıtabileceğiniz sitelere üye olmanız, el emeğine ilgi duyan kişilere ürünlerini tanıtmanız gerekmektedir.

örgü örmek


Kitap Yazarak Ek Gelir Elde Etmek

Gelişen teknoloji beraberinde birçok yeni iş fikirlerini de bizlere sunmaktadır. Artık eskisi gibi, kalem kağıtla oturup, saatlerce yazı yazmak zorunda kalmıyorsunuz. Kısa bir zaman öce dünyanın en önemli online kitap satış sitesi olan Amazon self-publishing sayesinde artık yazarlar kitaplarını bastırmak için oradan oraya yayın evi aramak zorunda kalmayacaklar. Bu ilgilenenler için elbette mükemmel bir gelişme.

Bu sistem Türkçeye kişisel yayıncılık olarak çevrilmiştir. Ve yazara a’dan z’ye her aşamasında söz sahibi olma imkânı sunuyor. Belki sizler de birkaç girişimde bulundunuz fakat bu işin gidişatını düşündüğünüz için cesaretiniz kırılmış olabilir. Artık bu düşünceleri kafanızdan atmalısınız.

e-kitap yazarak para kazanılır mı

Birçok insan, online ortamdan elde edilen paraların insanların geçimini sağladığını ya da ek gelir için iyi bir yöntem olduğunun farkında. Bundan dolayı birçok insan bu yola başvurmayı tercih etmektedir. Eğer siz de böyle bir yeteneğe sahip olduğunuzu düşünüyorsanız şimdiden, içinizde saklı olan cevheri ortaya çıkarmaya başlayabilirsiniz. Çünkü kitap yazarak ek gelir elde etmek tam size göre!

kitap yazarak para kazanmak

E-kitap sistemiyle birlikte yazılan kitaplar; akıllı telefonlara, bilgisayarların içine girerek kitap sevdalılarına yeni bir imkân sunmaktadır. İşe ilk önce duygularınızı en güzel şekilde ifade edebileceğiniz bir kitap yazarak başlayın. Bu aşk romanı olabilir, polisiye olabilir, bilim kurgu olabilir. Bu tamamen size kalmış bir seçenek.

Kitabı oluşturduktan sonra güvendiğiniz birkaç kişiye okutun ve onların ne düşündüklerini öğrenin. Daha sonra e-kitabınızı doğru biçimde formatlayın. Bu konuda fikriniz yoksa, profesyonel olarak bu işi yapan insanlardan faydalanabilirsiniz. Sonraki aşama ise e-kitabe gerçekçi bir fiyat biçmektir. Piyasada kitaplar 10 TL – 90 TL arasında gidip gelmektedir. Yazdığınız kitap kısa olsa bile bunun ehemmiyeti yoktur. Çünkü önemli olan içeriğinin kaliteli olmasıdır.

Kitap kapağını etkileyici bir biçimde tasarlayın ve ürün açıklamasını da buraya eklemeyi unutmayın. En son olarak da kitabınızı satacak doğru online ortamı bularak, emeğinizin karşılığını alabilirsiniz.


Evde Çanta Dikim İşi Yapmak

Ev hanımlarının yaratıcılıklarını kullanarak aile bütçesine katkıda bulabilecekleri en eğlenceli işlerden biri de çanta dikim işi. Bütün ihtiyacınız olan çanta yapımına uygun bir kumaş, dikiş makinesi ve aksesuarlar.

Bundan sonrası sizin yaratıcılığınıza kalmış durumda. Özellikle internet üzerinden her şey ile ilgili videolar bulabileceğimiz bu günlerde çeşitli çantaların nasıl dikildiği ile ilgili pek çok videoya rastlamak mümkün. Biraz da el beceriniz var ise kendi tasarımınız olan orijinal çantaları beğeniye sunabilirsiniz.

Bu tarz tasarım modeller fabrikasyon işlere oranla daha çok tercih edilir. Çünkü pek çok kadın farklı ve önemli olduğunu hissetmek ister.

Evde çanta dikim işi yetenek ve emek gerektirse de oldukça iyi gelir sağlayabilecek alanlardan bir tanesidir. Çevre butiklerle görüşerek tasarımlarınızı vitrinlere çıkartabileceğiniz gibi internetin gücünden de faydalanabilirsiniz. Sosyal medya ve özellikle instagram üzerinden ürünlerinizin reklamını yapabilir ve kargo yoluyla Türkiye’nin her köşesine ulaştırabilirsiniz.

Sosyal medya reklamları konusunda kendinize çok da güvenmiyorsanız bile başka bir alternatifiniz daha var. İnternet üzerinden el emeği göz nuru ürünlerin online satışını yapan siteler de mevcut. Bu sayede pos cihazı problemini ortadan kaldırarak satışlarınızda kredi kartı ile ödeme bile sağlayabilirsiniz.

evde çanta dikim işi yapmak

Tek yapmanız gereken gittigidiyor, sahibinden… Gibi bir satış sitesine ilan vermektir. Bu tarz bir site üzerinden satış yaptığınızda sitenin de karınızdan pay aldığını ücretinizi belirlerken aklınızdan çıkarmayın.

Düzenli bir üretim kalitesine ulaştığınız ve tanıtım için de gerekli vakti ayırdığınız zaman elde edeceğiniz gelir karşısında şaşırabilirsiniz. Siz de aile bütçesine katkıda bulunmak istiyorsanız, biçki dikiş konusunda da el yatkınlığınız var ise evde çanta dikim işini düşünmenizde fayda var. Orijinal tasarımlarınızı siz de kullanmayı ihmal etmeyin ki nereden aldığınız soranlara ben tasarladım diyebilin. Gelen siparişlere şaşıracaksınız.

Gerçekten evden para kazandırabilecek işler ile ilgili listemizin sonuna geldik, tüm soru ve önerilerinizi değerlendiriyor ve cevaplamaya çalışıyoruz. Vakit kaybı sitelerden ziyade daha işe yarar paylaşımları sizlerle buluştuğumuzu düşünüyoruz. Desteklemeler ekibi araştırma ve bilgilendirmelerine devam etmektedir. Saygılar, sevgiler…

Yorum Yapın