Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Ev hanımlarına kredi, Herhangi bir işte çalışmayan ve SSK primleri yatmayan ev hanımlarına, bankalar çeşitli kampanyalarla kredi desteğinde bulunmaktadır. Ev hanımlarına kredi veren bankalar 2019 yılında da finansman desteği sağlamaya devam etmektedir. Ayrıca, evde ek iş yapıp gelir belgesi ve bordrosu olmayan kadınlara devlet hibe desteği de verilmektedir. KOSGEB tarafından evde iş yapan girişimci kadınlara karşılıksız olarak kredi imkânı tanımaktadır. Bankalar çalışmayan ev hanımlarına kredi verirken bazı şartlar ararlar. Başvuru sahibinin icralık olmaması ve kredi notunun yüksek olması şartı aranır. Bazı bankalar çalışmayan ev hanımlarına kredi verirken eşinin gelir durumuna bakarlar. Bunun yanı sıra başvuru sahibinin üzerine kayıtlı ev, iş yeri, tarla, arsa gibi taşınmaz gayrimenkulü olması şartı aranır. Başvuru sahibinin üzerine kayıtlı taşınmazı varsa bunu bankaya teminat olarak göstererek kredi çekebilirler. Ayrıca, daha önceden kredi ve kredi kartı kullanmış olan ev hanımları bu borçlarını düzenli ödemişlerse kredi notları yüksek olacağından bu kişilerin başvurularının olumlu yanıtlanması daha kolay olmaktadır.

Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?

Bankaların ev hanımlarına kredi verirken tek baktıkları kriter kredi notu değildir. Aşağıda belirtilen kriterlerden bir ya da birkaçını karşılayan başvuru sahiplerinin başvuru sonuçları olumlu karşılanmaktadır.

  • Ek gelir; bankaların ev hanımlarına finansman desteği sağlarken baktığı kriterlerden biri de başvuru sahibinin ek gelirinin olup olmadığıdır. Evde çalışarak kazanç sağlayan veya bir kira geliri olan ev hanımlarının başvurularının olumlu sonuçlanması daha kolay olmaktadır.

 

  • İpotek; başvuru sahibinin üzerine herhangi bir gayrimenkulü varsa kredi başvurusunda bunu bankaya ibraz ederek ve bu taşınmaza ipotek koydurarak kredi alması mümkündür.

 

  • Emekli aylığı; çalışmayan ev hanımı anne ya da babasından emekli aylığı alıyorsa, bu tür ödemeler düzenli gelir sınıfına girdiği için kredi almak kolaylaşır.

 

  • Finansal varlıklar; bankalarda bulunan mevduat hesapları ile yatırım hesapları da başvuru sırasında önemli bir kriter olmaktadır. Çünkü bu tür hesaplar bankalar açısından bir garantördür.

 

  • Kefil; son olarak başvuru sahibinin göstereceği bir kefil de kredinin olumlu sonuçlanması açısından önemli bir kriterdir. Ancak, kefilin de bazı şartları sağlıyor olması gerekir. Özellikle bankalar ile bir problemi olmamalı ve düzenli bir gelire sahip olmalıdır.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Güncel Bankalar Listesi

TEB Ev Hanımlarına Kredi

Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Türkiye Ekonomi Bankası (TEB)’in işbirliği ile kadınlara ait olan işletmeleri genişletmek ve girişimci bayanların işyeri sahibi olabilmesini sağlamak için finansman desteği sağlamaktadır. Sadece kadınlara özel olan bu kredi ile 24 aya kadar 125.000 TL kredi çekilebilmektedir.

Enpara Ev hanımlarına Kredi

Ev hanımları çalışmadığı için herhangi bir gelir belgeleri bulunmamaktadır. Ancak, belge talep etmeden kredi veren ve yüzde 1,42 faiz oranı ile Enpara.com ev hanımlarına kredi imkânı sunmaktadır. Enpara.com internet sitesi üzerinden başvurusu yapılabilen bu kredinin üst limiti 30.000 TL’dir. Daha düşük tutarlarda kredi ihtiyacı olanlar sadece kredi başvurusunda bile bulunabilir. Kredi kartı başvurusu da SMS kanalıyla çok kısa süre içinde sonuçlanmaktadır.

Aktif Bank N Kolay Kredi

Tüm bankalar içinde en kolay kredi veren bankalardan biri de Aktif Bank’tır. Banka, başvuru sahibinin kredi notunu asla kriter olarak almaz. Ancak banka, ev hanımlarına kredi vermeyebilir ancak, eşlerine ya da erkek kardeşlerine kredi verebilirler. Bankanın kolay kredi vermesinin yanında kredi faiz oranı da yüksek olmaktadır. 48 aya kadar kredi veren bu bankanın aylık faiz oranı % 2,29’dur.

Ziraat Bankası Ev Hanımlarına Kredi

İş yeri kurmak isteyen girişimci kadınlara 60 aya kadar finansman desteği sunan Ziraat Bankası, iş yerinin mülkünün alınması gibi durumlarda vade süresi 96 aya kadar uzatılabilmektedir. Ziraat Bankası Devlet bankası olduğu için, kadına destek kampanyaları ile düşük faizli kredi kampanyaları sunmaktadır. Bankanın krediyi verirken bazı şartları vardır. Ev hanımının bir gelir olmadığı için eşinin ya da 18 yaşını doldurmuş olan oğlunun kefaleti ile kredi vermektedir.

Denizbank Ev Hanımlarına Kredi

Kolay kredi veren bankalardan biri de Denizbank’tır. Banka SMS başvurusu ile 80.000 TL’ye kadar kredi imkânı sunmaktadır. Cep telefonlarının mesaj bölümüne GIRISIMCI yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra TC kimlik numarasının yazarak 3280’e SMS göndererek kredi başvurusunda bulunulabilir. Denizbank ev hanımlarına kredi vermek için başvuru sahibinin kredi notuna bakıyor. Kredi notu yüksek olan ev hanımları sadece nüfus cüzdanları ile başvurularını yapabiliyorlar. Kredi notu olmayan ev hanımları, üzerlerine kayıtlı bir gayrimenkulü teminat olarak göstererek kredi başvurusunda bulunabilir. Ayrıca, otomatik ödeme talimatı verildiğinde faiz oranı da düşmektedir. Bunun yanı sıra Denizbank’ta bir mevduat hesabının olması da kredi başvurusunun olumlu sonuçlanmasına katkı sağlıyor.

Citibank Ev Hanımlarına Kredi

Citibank ev hanımlarına kredi imkânı sunmaktadır. Banka, kolay ödeme seçenekleri ve vade imkânı ile ev hanımlarına finansman desteği sağlamaktadır. Banka, 48 ay vade ile aylık % 1,39 faiz oranı ile kredi imkânı sağlamaktadır. Bu kredi de istenilen vade seçilse bile kredi faiz oranı sabittir. Citibank internet sitesi üzerinden başvurular kolaylıkla yapılabilmekte ve evraklar başvuru sahibinin ayağına kadar teslim edilmektedir. Bankadan kredi çekmek isteyen ev hanımları, bankanın istediği evrakları hazırlayarak kredi başvurusunda bulunmalıdırlar. Teminat için bir gayrimenkul sunulmalıdır. Eğer herhangi bir gayrimenkul yoksa kredi notu yüksek bir kefil bulunmalıdır.

ING Bank Ev Hanımlarına Kredi

ING Bank ev hanımları için bazı kredi kampanyaları sunmaktadır. Bu kampanyalardan biri de “Yüksek Tutarlı İhtiyaç Kredisi” adı altında sunulmakta ve 15.000 TL’ye kadar kredi imkânı sağlanmaktadır. Kredi 3 ay ertelemeli olarak sunulmakta, % 1,24 kredi faiz oranı ve 36 aya kadar vade imkânı ile sunulmaktadır. Bir diğer kredi kampanyası ise “İndirimli İhtiyaç Kredisi” adı altında sunulmaktadır. Bu kredinin maksimum limiti 100.000 TL’dir. 36 aya kadar vade seçeneği ile ve aylık % 1,49 faiz oranı ile sunulmaktadır. Her iki kampanya için bankanın internet sitesi üzerinden başvuru yapılabilir.

Ayrıca bankanın kredi kartı olup ta ödemelerini düzenli yapan borcuna sadık müşterileri için bir kredi kampanyası bulun maktadır. Bu kredinin maksimum limiti de 100.000 TL, vade miktarı 36 ay ve faiz oranı % 1,34’dür. Bankanı sunduğu bu kampanyalardan yararlanmak isteyenler yanlarında bir kefil getirmelidirler. Ayrıca, kefilin de kredi notu yüksek olmalıdır. Kefil bulmakta zorlananlar ise üzerlerine kayıtlı bir gayrimenkulü teminat olarak gösterebilirler. Adres beyanı için ise başvuru sahibinin üzerine bir elektrik faturası ya da su faturası olmalıdır.

Ev hanımları için Kredi

Ev hanımlarına Kredi veren Bankalar

HSBC Bank Ev Hanımlarına Kredi

Ev hanımlarına çeşitli kampanyalar ile kredi desteği veren HSBC Bank ev hanımlarına kredi imkânı sunan bankalar arasında yer almaktadır. Bankanın kullandırdığı kredilerin faiz oranları vade seçenekleri çok uygundur. HSBC Bank’ın kredi başvurusunda bulunan ev hanımlarından karşılamalarını istediği bazı şartları bulunmaktadır. Banka, kredi notu yüksek bir kefil ya da başvuru sahibinin üzerine kayıtlı bir gayrimenkul olmasını talep eder. Bu şartları sağlayan ev hanımları başvurularını HSBC Bank internet sitesi üzerinden yapabilirler.

Yorum Yapın