Çiftçilerimize Hibe Destekleri Devam Ediyor

Ülkemizin can suyu çiftçilerimiz bir çok konuda devletten destek alıyor.Ülkemizde malum olarak tarım ve hayvancılıktaki düşüşün telafi edilip yeniden tarım ve hayvancılığı geliştirmek için çeşitli çalışmalar ve desteklemeler yapılıyor. Fakat bazı çiftçilerimizin mahsülleri hava koşullarından dolayı ziyan olabiliyor. Bu yazımızda size çiftçilerimize verilen  hibe ve diğer desteklemelerden bahsedeceğiz.

İstanbul İl Tarım Ve Orman müdürlüğü tarafından yapılan Bireysel Sulama Sistemlerinin Desteklenmesi projesinde çiftçilerimize, sulama alanında destekleme veriliyor. Çiftçilerimize Otomatik Tamburlu Yağmurlama Sulama adı verilen bir cihaz veriliyor. Cihaz sayesinde yağmura gerek kalmadan sulama yapılabiliyor. Böylelikle çiftçilerimizin emeği ziyan olmuyor.Otomatik tamburlu sulama cihazının ilk denemesi geçtiğimiz günlerde yapıldı. Şuan için sulama cihazı hibesini almaya hak kazanan Çatalca İzzetin köyünde  ikamet eden çiftçi Mecit Köse’nin yıl içeriindeki proje kontrolleri İl müdürünce yapıldı.İl müdürü Ahmet Yavuz Karaca tamamlanan proje kapsamında yaklaşık 41.000 Türk Lirası hibe desteğinin verileceğinin toplam proje bütçesi tutarınında 93.300 TL olduğunu açıkladı. Ayrıca söz konusu projenin kontrollerini 5 yıl boyunca sağlayacaklarını ifade etti. Bireysel Sulama Sistemlerinin Desteklenmesi adı verilen proje 2018’den 2020 yılına kadar sürmesi planlanmaktadır.

Bireysel Sulama Sistemlerinin Desteklenmesi Projesinin Desteklerine Nasıl Başvurulur?

2 yıl boyunca sürecek hibe desteğinden faydalanmak isteyen çiftçiler 2020 yılına kadar Her ocak ayından itibaren 60 gün süre ile başvurulur.

Hibe Desteği Başvuru Tarihleri

1 Ocak – 1 Mart 2019, 1 Ocak-1 Mart 2020

Yorum Yapın